Перейти до основного вмісту

До уваги споживачів послуг КП «ВодГео»!

 

           На виконання пункту 2 розділу ІІ   Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 червня 2018 року № 130

КП «ВодГео»  доводить до відома споживачів, що має намір здійснити зміну тарифів на послуги  централізованого водопостачання  та   централізованого  водовідведення з лютого  2022 року .

 

 

             Розрахунок планових тарифів на 2022рік був здійснений відповідно до   Постанови КМ України від 01.06.2011 № 869(із змінами та доповненнями) «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

        Основними чинниками, що вплинули на ріст тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення є:

 • Збільшення мінімальної заробітної плати відповідно до Закону України « Про державний бюджет на 2021 рік» з 1 грудня 2021 року розмір мінімальної заробітної плати становить 6500 грн.( при формуванні тарифів у 2020 р. встановлено розмір мінімальної заробітної плати 4723 грн.), що на 37,6 % більше; збільшення прожиткового мінімуму для працездатних який діє на державному рівні з 01.12.2021 року  на рівні 2481гривень, в діючому тарифі 2156 грн.
 • Збільшення вартості реагентів, ПММ, матеріалів, запасних частин до обладнання.
 • Збільшення вартості електроенергії на 225,4% ( в діючому тарифі – 3,156 грн./кВт. год. ( з ПДВ), на 2022 рік – 7,114 грн./ кВт. Год;

        Слід зазначити, що підприємство несе зобов’язання перед постачальниками електричної енергії , що  мають виконуватись своєчасно та  в повному обсязі незалежно від будь яких обставин.  Невиконання зобов’язань призводить до нарахування значних обсягів штрафних санкцій.   В умовах постійного підвищення вартості електроенергії, підвищення соціальних гарантій з оплати праці на державному рівні та  враховуючи неможливість оперативного реагування на зміни основних складових тарифів, що відбуваються з причини незалежних від підприємства, виникає необхідність у збільшенні обігових коштів за рахунок планового прибутку.

      Для забезпечення підприємства обіговими коштами ,відповідно до Постанови КМУ від 16.06.2021р.№613, до тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення враховано плановий прибуток  в розмірі 4 відсотки повної планової собівартості. 

      Також у відповідність до Закону України   від 03.12.2020 року за №1060 « Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» тарифи на послугу з централізованого водопостачання додатково диференціюються частині інвестиційної складової, пов’язаної з оснащенням будівель вузлами комерційного обліку  води (ВКО),  а саме витрати на оснащення будівель вузлами комерційного обліку (враховуючи придбання, встановлення ВКО, оформлення проектної документації) включаються до складу тарифів на послугу централізованого водопостачання, крім випадків, якщо такі вузли комерційного обліку були встановлені власником (співвласниками) будівлі або були наявні при введені в експлуатацію завершених будівництвом нових житлових і нежитлових будівель, реконструйованих, капітально відремонтованих житлових і нежитлових будівель, що приєднані до зовнішніх інженерних мереж.

        Таким чином, планові тарифи на  послуги на 2022 рік становлять:

 • Тариф на централізоване водопостачання з  урахуванням витрат на оснащення ВКО -45,13 грн за 1 м3 з ПДВ;
 • Тариф на централізоване  водопостачання без врахування витрат на оснащення ВКО- 39,04 грн за 1 м3 з ПДВ;
 • Тариф на централізоване водовідведення-36,21 грн за 1 м3 з ПДВ.

     До тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення не включаються витрати, які пов’язані з абонентським обслуговуванням, технічним обслуговуванням та поточним ремонтом внутрішньо будинкових систем водопостачання та водовідведення багатоквартирного будинку.

   Споживачам, за умови укладення індивідуальних договорів про надання комунальних послуг, застосовується плата за абонентське обслуговування. Плата за абонентське обслуговування включає витрати на :

 • Укладання договору про надання комунальної послуги;
 • Здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами;
 • Нарахування та стягнення плати за спожиті послуги;
 • Обслуговування та заміну ВКО ( у разі наявності у будівлі споживача);
 • Інші витрати підприємства за результати розподілу.

 

    Плата за абонентське обслуговування визначається виконавцем комунальної послуги та окремо за кожною послугою з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення з розрахунку на одного абонента в місяць. Встановлюється розпорядчим документом підприємства, але у межах граничного розміру плати за абонентське обслуговування,  визначених Постановою КМУ №808.

 

   Таким чином планові розміри плати за абонентське обслуговування на 2022рік складатимуть:

 • Плата за абонентське обслуговування  з централізованого водопостачання ( без обслуговування ВКО)- 7,0 грн  за місяць з ПДВ на одного абонента;
 • Плата за абонентське обслуговування з централізованого водопостачання ( з обслуговуванням ВКО)-11,0грн в місяць з ПДВ за одного абонента;
 • Плата за абонентське обслуговування з централізованого водовідведення -7,0 грн  за місяць з ПДВ на одного абонента.

Зауваження та пропозиції від фізичних, юридичних осіб та їхніх об’єднань приймаються протягом 15 днів з моменту публікації  на  адресу  КП «ВодГео» 20705 м. Сміла провулок Якова Водяного, 45 або на сайт www.vodgeo.com.ua

 

 

 

   Директор КП «ВодГео»                                                                            Ігор КУГОТ

Коментувати

Plain text

 • Не дозволено жодних HTML теґів.
 • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
 • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.